Ledový hotel ve Švédsku

Ledový hotel ve Švédsku

Chcete zažít ledové království? Vydejte se do Švédska, které každým rokem nabízí pro milovníky zimy úžasné ledové království. A kdy se tam vlastně vydat? Od prosince do dubna se návštěvníci mohou ubytovat v hotelu, který je celý z ledu.

A tak protože již budeme mít za chvíli listopad a hned prosinec, tak mají Švédové plné ruce práce. Přípravy na zahájení stavby ledového hotelu jsou v plném proudu.

Každoročně se umělci z celého světa „hádají“ o to, aby navrhli apartmány, které jsou postaveny výhradně z ledu nebo sněhu.

Ledový „Ice“ hotel patří k největším takovým hotelům na světě. Nachází se v malé vesničce ve Švédsku s názvem Jukkasjärvi.

Tato vesnička má cca 1 100 obyvatel a cca 1 000 psů. Ale každou zimu se počet lidí navýší o zhruba 500- tisíc turistů z celého světa, kteří mimo jiné chtějí zažít jak Ice hotel, tak i polární záři.

Popis hotelu

Každý pokoj v Ice hotelu je vybavena postelí z ledových kostek, pořádnými matracemi, kůží ze soba a spacákem, který je určen až do -7 stupňů celsia. V hotelu budete mít k dispozici 61 místností včetně baru, restaurace, divadla nebo i kostelíka.

Hostům jsou k dispozici mnohé atrakce jako například jízda na sněžném skútru, výlet psím spřežením nebo vyřezávání z ledu aj. Nabídka je široká.

Pokud máte o takový nevšední zážitek zájem, tak vězte, že není problém se tam dostat.  Přímý let z Londýna do Ice Hotelu trvá tři a půl hodiny.

Ale pozor, minulý rok se cena za noc pohybovala kolem 230 eur.