Lyžařské středisko Spitzingsee

Lyžařské středisko Spitzingsee

Zhruba 70 kilometrů od německého Mnichova naleznete lyžařské středisko Spitzingsee, které je dobře ukryté v pohodlí Alp, a sídlí v obklopení stejnojmenného jezera a vrchů Stumplfingu, Taubensteinu a Spitzingsee.

Je pro vás přípraveno osm vleků, které jsou pravidelně spouštěny od časných ranních hodin do půl páté odpoledne, až do konce dubna. Areál patří sice k těm menším, ale se službami nezaostává za známějšími středisky.

Výborně si zde můžete zalyžovat na sjezdovkách, které nabízejí všechny druhy obtížnosti.

Nenápadná oblast, kde se ročně vystřídají tisíce turistů, je velmi oblíbená i u profesionálních lyžařů. Svou kondici tu před hlavní sezónou trénují hvězdy německého týmu, takže se nemusíte divit, když tu potkáte nějakou známou tvář.

Spitzingsee se skládá ze tří tratí černého označení, třinácti červených a pěti modrých, které jsou určeny pro začátečníky a slabší lyžaře.

Zatímco se budete spouštět po svazích, vaše děti budete mít doslova na dosah. Dětský park se totiž nachází rovnou u startu všech vleků. Kromě školených instruktorů je vybaven lákavými barevnými figurínami a krátkým třicetimetrových svahem, kde se děti mohou naučit základy tohoto sportu.

Denní vstupenka vás vyjde na 29 eur, děti do 15 let platí jen 15 eur.

Kopcovitý terén je jakoby předurčen pro freerideové lyžování. Nemusíte se tedy obávat, tvůrci tohoto střediska mysleli i na fanoušky zmiňované zábavy.

Lyžařské středisko Spitzingsee

V sedle mezi vrchy Stumpfling a Bodenschneid se nachází další překvapení - tentokrát pro snowboardisty. Burton snowpark se propracoval mezi německou špičku a patří mezi tři nejlepší místa v zemi.

Skoky, volný sjezd, nebo zatáčky jsou pravidelně doplňovány o skvělou muziku, která vám ještě podpoří chuť do snowboardování. Jednotlivé části a rampy jsou rozděleny po téměř půl kilometru dlouhém úseku.

Pokud dostanete během dne chuť na něco dobrého, nemusíte ani chodit do základního tábora pod vleky. Několik bufetů s občerstvením je rozděleno i podél celé trasy.

Středisko si kromě kvalitních svahů zakládá i na dobrém aprés ski programu. Jelikož se nachází daleko od civilizace, chápou, že musí vyplnění volného času připravit přímo na místě, jinak nepřitáhne žádné hosty.

Pokud oblast navštíví tuhý mráz, můžete se těšit na bruslení přímo na jezeře. Téměř 10 kilometrů speciálních tratí je připraveno jen pro vyznavače sáňkování.

Ve společnosti zkušeného instruktora se můžete vydat na zimní vycházku do hor spojenou s lezením po zamrzlých skalách. Na konci února se my dospělí můžeme zúčastnit amatérských lyžařských závodů.

Březen bude pro změnu patřit těm nejmenším, kdy je zde dětský festival sněhu, plný her, zábavy a různých překvapení.

Každý čtvrtek a pátek se provádí ve Spitzingsee od 16.30 do 19.30 noční lyžování. Zaplatíte za něj 15 eur a po vybláznění se na sněhu můžete pokračovat na diskotéce. 

Pod svahy na vás čeká skoro 2 000 volných parkovacích míst, které máte při zakoupení lyžařského lístku zdarma. Stejně bezplatná je i skibusová doprava.