Podzimní Řecko

Po ekonomické krizi se do této země začínají opět vracet davy turistů. No, a v letošním roce přišlo další znovuzrození a do Řecka se vrátilo i mnoho Čechů, aby si zde užili dovolenou. Jsou mezi námi mnozí, kteří dovolenou během léta nestihli a tak přemýšlejí kam na podzim. Proč ne třeba do Řecka? Ještě do poloviny října se drží teploty na příjemné hranici, pak se již dá zajít jen do těch jižnějších teplejších oblastí, které však zároveň patří k těm nejoblíbenějším. 

Korfu

Podzimní Řecko

České cestovní kanceláře dělají zájezdy do této země až do poloviny října. Nabídky nejsou již tak časté, ale přesto ještě jsou. Voda sice není až tak horká, ale můžete se stále klidně vykoupat. Korfu je zároveň ideální místo na to, abyste tento ostrov prozkoumali i na kolech. Další výhodou je blízkost Turecka a Albánie, kam si můžete zařídit fakultativní výlet.

Co byste určitě neměli vynechat, to je zámek Achillion, kde měla v minulosti své letní sídlo císařovna Sissy. Nejvyšším vrcholem ostrova je Pantokrator, kde si můžete udělat další ze svých výletů. I v tomto případě se nachází téměř při každém letovisku i nějaká vyhlídková trasa. Určitě navštivte některý z řeckých kostelíků, které jsou velmi pěkné a trochu jiné, na jaké jsme zvyklí od nás.

Kréta

Podzimní Řecko

Ještě předtím, než začneme nabízet různé výhody jednotlivých ostrovů, zmiňme jeden velmi důležitý fakt. A tím je cena pobytů v Řecku, která je v tomto období více než příjemná. Pokud teda nehledáte ty nejlepší hotely. Podzimní královnou je ale určitě Kréta. Teplejší bývá na jihu ostrova, kde ale počítat musíte se silnějšími vlnami. Pokud nejste dobří plavci, raději se této oblasti vyhněte.

Co byste ale neměli určitě v těchto končinách vynechat je Knossos, kde se nachází nejznámější minojský palác a velké archeologické naleziště. Také byste si měli naplánovat nějakou menší turistiku, například soutěskou Samaria, kde se můžete kochat krajinou na jedné z jejich vyhlídek.

Santorini

Podzimní Řecko

Jedna z vysněných destinací mnohých Čechů. A právě teď přichází ten skvělý čas, kdy můžete využít výhodnější ceny, a dopřát si tuto úžasnou dovolenou. Hlavním lákadlem je zdejší samotná architektura. Typicky řecká atmosféra a potulování se úžasnými uličky – to je ta pravá dovolenková romantika. Také můžete stále využít propojení s ostatními ostrovy a podívat se i na tato místa. Nevynechejte hlavně koupání ve zdejší laguně.

Rhodos

Podzimní Řecko

Další výhodou řeckých ostrovů je, že jsou všechny poměrně malé. Klidně si tak můžete pronajmout auto a vydat se je prozkoumat na vlastní pěst. Nemusíte se spoléhat na hromadnou dopravu a ani se stresovat ohraničeným časem během fakultativních výletů. Rhodos patří mezi nejteplejší řecké ostrovy.

Navíc se může pochlubit i nejvyšším počtem slunečných dní v roce. Takže není nad dovolenou během příjemného teplého podzimu. Na výlet se můžete vydat např. do hlavního města, kde se nachází velký antický stadion a akropole. Kromě toho je tam i několik muzeí. Z ostrova Rhodos se dá jít na několik ostrovních plaveb a prohlédnout si i okolí.

Zakynthos

Podzimní Řecko

Oblast, která díky několika menším ostrůvkům přináší mnoho zákoutí vhodných k prozkoumání. Stačí si najít nějakého ochotného člověka, který vás po nich povozí na své lodi, a máte postaráno o program na celou dovolenou.
Potom můžete zajít například do Alykanas, kde se nacházejí solné pole a významné archeologické naleziště. Výhodou tohoto ostrova jsou nádherné písečné pláže, kterých tam najdete opravdu mnoho.

Chalkidiki

Podzimní Řecko

Věděli jste, že je toto Aristotelovo rodiště? Když se budete chtít jít podívat do rodiště tohoto filozofa, tak musíte zajet do vesničky Stagira. Po cestě se ale kolem sebe pořádně rozhlédněte. Zdejší příroda přirostla místním lidem natolik k srdci, že na ni nedají dopustit a chválí ji před každým cizincem. Na severu ostrova nezapomeňte navštívit jeskyni Petralonu, ve které v minulosti objevili 700 000 let starou lebku neandrtálce.